21 Temmuz 2012 Cumartesi

Supernatural 8. sezon sonunda bitecek mi? Yaratıcı ekipten ilk açıklama!

Supernatural 8. sezon sonunda bitecek mi? Yaratıcı ekipten ilk açıklama!


The CW'nun uzun soluklu dizisi Supernatural'da yeni bir sezona daha yaklaşıyoruz. Geçtiğimiz sezon içerisinde gündemden düşmeyen ''Dizi bir sezon daha devam edecek mi?'' sorusu kuşkusuz dizinin bu sezonunda da en çok merak edilen ve gündemden düşmeyen sorulardan birisi olacak. 

Konuyla ilgili açıklamalar ise bu sene erkenden başladı! Ara verdiği Supernatural macerasını bu sene ekibe yenishowrunner olarak katılıp sürdüren yazar-yapımcı Jeremy Carver (Being Human, Waterfront) yaptığı açıklamada dizinin henüz belirlenmiş bir sonu olmadığını, dizinin final zamanıyla ilgili herhangi bir konuşma gerçekleştirmediklerini vurguladı.

Assignment X'e konuşan Carver ''Size şunu söyleyebilirim: Dizinin bitimiyle ilgili herhangi bir konuşma şimdiye kadar gerçekleşmedi. Bu sene planladığımız ve kurguladığımız hikayeler önümüzdeki senelerin hikayelerinin de alt yapısını oluşturacak şekilde hazırlanıyor. Kısacası kendi açımızdan şunu söyleyebilirim ki Supernatural'ın yakın bir zamanda sona erdirileceğini kesinlikle düşünmüyoruz'' ifadelerini kullanırken dizinin gelecek sezon planlarının şimdiden kafalarında tasarlanmış olduğunu ortaya koydu.

Carver ayrıca Supernatural'ın hikayesini tamamlama ve diziyi bitirme aşamasında kendilerine yeterli bir süre verileceğine inandığını belirtirken ''Gösteride istediğimiz sonu yaratamazsak bu gerçekten utanç verci olur'' ifadesiyle gerekli yerlere mesajlarını şimdiden gönderdi. Supernatural yaratıcı ekibinin en yetkili kişilerinden birisi olan Carver'ın bu açıklamalarının henüz erken olsa da dizinin devamını dileyen takipçiler için umut verici olduğunu söyleyebiliriz. 

Jeremy Carver ile birlikte McG (Charlie’s Angels, The O.C.)Robert Singer (Midnight Caller) vePhil Sgriccia'nın idari yapımcılığını yürüttüğü Supernatural'ın, 1999 yılından bu yana her yıl Fox kanalı tarafından ekranlara getirilen ödül töreni Teen Choice Awards'ın bu hafta sonu düzenlenecek 2012 senesi organizasyonunda en iyi  fantastik/bilim-kurgu dizi ve en iyi fantastik/bilim-kurgu aktör (Jensen Ackles ve Jared Padalecki) kategorilerinde aday olduğunu hatırlatalım.

Geride bıraktığımız yedinci sezonunda izlenme oranlarında bölüm başına 0.7 reyting oranı ve 18-49 yetişkin yaş aralığında 1.73 milyon toplam izleyici ortalamalarını yakalayan Supernatural, 03 Ekim Çarşamba akşamı The CW ekranlarında sekizinci sezonunu açacak. Kanalın Mayıs ayında duyurduğu 2012-2013 sonbahar televizyon sezonu yayın takvimine göre dizi, artık Çarşamba akşamları kanalın yeni dizisi Arrow'un ardından ekranlarda olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder